A Good Boy İngilizce Basit Hiyaler
3 ay önce
3 ay önce

A Good Boy İngilizce Basit Hikaye

İngilizce basit hikayeleri seçerken özellikle tekrar eden kelime bulunan hikayeleri seçiyoruz bu sayede kelime öğrenmesini kolaylaştıracak içerikleri seçmeye özen gösteriyoruz. Çalışma yöntemi olarak bu hikayeyi önce okumayı sonra dinlemeyi daha sonra Türkçe halini İngilizce olarak yazmayı denemenizi tavsiye ederiz.

İngilizce Hikaye :

Billy always listens to his mother. He always does what she says. If his mother says, “Brush your teeth,” Billy brushes his teeth. If his mother says, “Go to bed,” Billy goes to bed. Billy is a very good boy. A good boy listens to his mother. His mother doesn’t have to ask him again. She asks him to do something one time, and she doesn’t ask again. Billy is a good boy. He does what his mother asks the first time. She doesn’t have to ask again. She tells Billy, “You are my best child.” Of course Billy is her best child. Billy is her only child.

 

Bilinmeyen Kelimeler :

always : her zaman
listen : dinlemek
again : tekrar
bed : yatak
boy : oğlan
brush : fırçalamak
child : çocuk
mother : anne
only : bir tek
say : söyle
tooth : diş
what : ne
if : eğer

Hikayenin Türkçesi Bunu İngilizce olarak yazmaya çalışınız :

Billy her zaman annesini dinler. O her zaman yapar O ”Annesi” ne söylerse”. Eğer onun annesi söylerse “dişlerini fırçala” Billy dişlerini fırçalar. Eğer onun annesi söylerse “yatağa git” Billy yatağa gider. Billy çok iyi bir oğlan. İyi bir oğlan annesinin sözünü dinler.Onun annesin ona tekrar sormasına gerek yok. O “annesi” ondan bir şey yapmasını bir kez ister ve O “annesi“ tekrar sormaz. Billy iyi bir oğlandır. O annesi ne söylerse ilk seferde yapar. O “annesi” tekrar sormasına gerek yok. O “annesi” Billy’e söyler “Sen benim en iyi çocuğumsun” Tabiki Billy onun en iyi çocuğudur. Billy onun tek çocuğudur.

Kaynak / Source : https://www.eslfast.com/supereasy/se/supereasy001.htm

Resim : School vector created by colorfuelstudio – www.freepik.com

Paylaşın

Kategoriler
En Çok Okunanlar
  239

  First Snow Fall – Level 1 İngilizce Hikaye

  203

  Jessicas First Day of School İngilizce Level 1 Basit Hikaye

  A long life
  187

  A Long Life

  A Good Boy İngilizce Basit Hiyaler
  123

  A Good Boy İngilizce Basit Hikaye

  Barking Dog
  13

  Barking Dog İngilizce Basit Hikaye